Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Egzamin notarialny na start!

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Już dzisiaj ponad 500 przyszłych notariuszy zmierzy się z egzaminem zawodowym. W dniach od 2 do 4 września osiem komisji powołanych przez Ministra Sprawiedliwości przeprowadzi w całym kraju egzamin notarialny.

Egzamin notarialny na start!

Osiem komisji egzaminacyjnych zadba o prawidłowy przebieg egzaminu

 

Komisje egzaminacyjne pracować będą w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu oraz po dwie - w Poznaniu i Warszawie. W skład każdej z nich wchodzi siedem osób: czterech przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości, dwóch przedstawicieli delegowanych przez Krajową Radę Notarialną oraz pracownik prowadzący działalność naukową lub wykładowca nauk prawnych w szkole wyższej na terenie kraju albo pracownik naukowy instytutu Polskiej Akademii Nauk – mający co najmniej stopień doktora habilitowanego z zakresu nauk prawnych.


Przebieg egzaminu

 

Codziennie egzamin rozpocznie się o godz. 10.00 i trwać będzie sześć godzin. 2 i 3 września zdający będą rozwiązywać zadania polegające na opracowaniu projektów aktów notarialnych, natomiast 4 września - opracują projekt odmowy dokonania czynności notarialnej albo uzasadnienia jej dopuszczalności lub opracowywać będą projekt czynności notarialnej innej niż akt notarialny. Zdający mogą pisać prace ręcznie lub korzystać z komputerów. Niemal 98 proc. z nich wybrało drugą z opcji. Będą korzystać z odpowiednio przygotowanych własnych laptopów, spełniających wymagania techniczne ogłoszone przez przewodniczących komisji. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało natomiast wyposażoną w edytor tekstu aplikację egzaminacyjną, która blokuje dostęp do zasobów komputera i uniemożliwia łączność z urządzeniami zewnętrznymi.  

 

Podczas rozwiązywania zadań egzaminowani mogą korzystać z tekstów aktów prawnych i komentarzy oraz orzecznictwa.
 

 

 

 


Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.