Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sędziowie i referendarze sądowi znów poszukiwani -w sądach kolejne wolne etaty
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Uczelnie przyjmują hybrydowy model kształcenia

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Od 1 października nie wszyscy studenci wrócą w szkolne mury. Uczelnie przyjmują bowiem hybrydowy model kształcenia, nazywany także systemem mieszanym.

Uczelnie przyjmują hybrydowy model kształcenia

Hybrydowy model kształcenia akademickiego

 

Z powody trwającej epidemii, polskie uczelnie w większości zdecydowały się na kontynuowanie kształcenia akademickiego w systemie mieszanym, przyjmując jako obowiązujący w semestrze zimowym 2020/2021 hybrydowy model prowadzenia zajęć. Część z nich ostateczne decyzje podejmie na początku września.

 

Nowy rok akademicki


Nowy rok akademicki, zgodnie z tradycją, rozpoczyna się 1 października 2020 roku. Nie wiadomo jednak,  jak w tym okresie będzie kształtowała się sytuacja epidemiczna w kraju i jak w efekcie wpłynie ona na organizację kształcenia na uczelniach w Polsce. Dlatego coraz więcej uczelni przychyla się do kontynuowania nauki w ramach studiów na zasadach, obowiązujących w semestrze letnim.

 

Zajęcia zdalne

 

Co do zasady polskie uczelnie przyjęły, że zajęcia z przedmiotów tzw. teoretycznych odbywać się będą zdalnie. Również studenci studiujący w ramach programu Erasmus w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 będą uczestniczyć w zajęciach odbywających się zdalnie (wirtualna mobilność).

 

 

 

Jedynie zajęcia z przedmiotów praktycznych (laboratoria, zajęcia terenowe) odbywać się będą metodą tradycyjną w formie kontaktu bezpośredniego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa społecznego. Co istotne, studenci kierunków, na których występują przedmioty praktyczne, powinni znajdować się w miejscowości, w której znajduje się ich uczelnia. 
 

 

Data: 25.08.2020 07:00
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Prawo, Gorące tematy, Studia
Słowa kluczowe: Hybrydowy model kształcenia akademickiego, Nowy rok akademicki, Zajęcia zdalne, kształcenie zdalne, Zawieszenie zajęć na uczelniach
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.