Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Fani futbolu mogą wrócić na stadiony

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Nie tylko nauką człowiek żyje. Dlatego mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów piłki nożnej. Od 19 czerwca kibice wracają na stadiony, choć na nowych zasadach.

Fani futbolu mogą wrócić na stadiony

Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców

 

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – stał się faktem 19 czerwca. Jak przekonywał premier, sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha, a przy tym ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom. Nie wszyscy fani piłki nożnej będą mogli jednak cieszyć się meczem „na żywo”.

 

Czytaj też:Z czym w tym roku muszą zmierzyć się aplikanci I roku aplikacji radcowskiej?

 

 

Nowe zasady na stadionach

 

Zgodnie z rozporządzeniem, na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

 

 

Czytaj też: Zasada prawa do pracy

 

Powyższe oznacza, ze na stadion dostanie się jedynie ¼ kibiców. Prócz tego obowiązywać będą również dalsze obostrzenia sanitarne, takie jak obowiązek noszenia maseczek czy dezynfekcji.
 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Serwis Rzeczypospolite Polskiej.
 

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.