Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Uczelnie będą działać online

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wszystko wskazuje na to, że nieprędko uczelniane życie wróci do normy. W najbliższym czasie Ministerstwo Nauki wydać ma stosowne rozporządzenia, regulujące pracę placówek naukowo –dydaktycznych.

Uczelnie będą działać online

Zawieszenie zajęć na uczelniach do 10 kwietnia

 

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, Ministerstwo Nauki zdecydowało się   na zawieszenie funkcjonowania uczelni do dnia 10 kwietnia – analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach. Jest to zawieszenie funkcjonowania uczelni, a nie ich zamknięcie, dlatego – jak powiedział Minister Nauki - najszerzej kontynuowane powinny być zajęcie online.

 

Obowiązkowa praca online na uczelniach

 

Obecnie obowiązkowa jest już praca online. Obowiązek ten dotyczy dydaktyki studenckiej, studiów podyplomowych, studiów zaocznych i kształcenia doktorantów. Będziemy zalecać, aby uchwały dotyczące funkcjonowania uczelni także były podejmowane online albo przy użyciu narządzi elektronicznych.

 

Uczelnie włączają się w walkę z korona wirusem

 

Polscy naukowcy włączyli się w walkę z epidemią. Jak poinformował Minister Nauki, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN opracował unikalne urządzenie, które pozwala na to, żeby jeden respirator mógł służyć dwóm pacjentom. Od wtorku rozpocznie się produkcja urządzenia w Instytucie Aparatury i Techniki Medycznej w Zabrzu, należącym do Sieci Badawczej: Łukasiewicz. Do 10 kwietnia powinno być wyprodukowanych 100 takich urządzeń, będą mogły być one stosowane według programu badawczego kierowanego przez naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Collegium Medicum UWM w Olsztynie

 

 Rozpoczęto także badania w zakresie badań molekularnych nad koronawirusem i działań blokujących jego rozwój – badania prowadzone w Politechnice Wrocławskiej pod kierunkiem prof. Marcina Drąga są już właściwie w toku. Pomorski Uniwersytet Medyczny i Collegium Medicum UWM w Olsztynie wykazały z kolei gotowość do rozpoczęcia programu zastosowania komórek macierzystych w leczeniu najcięższych postaci zapalenia płuc w niewydolnością oddechową.
 

 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Nauki
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.