Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Główne założenia najnowszej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Ruszają bezpłatne studia podyplomowe dla sędziów i asesorów sądowych

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o uruchomieniu na trzech polskich uniwersytetach studiów podyplomowych z prawa cywilnego i gospodarczego dla sędziów i asesorów sądowych. Swoje zgłoszenia chętni kandydaci mogą wnosić do 19 listopada.

Ruszają bezpłatne studia podyplomowe dla sędziów i asesorów sądowych

Nabór na studia podyplomowe z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego dla sędziów i asesorów sądowych

 

W roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II uruchomione zostaną Studia Podyplomowe Prawo Cywilne i Gospodarcze dla Sędziów i Asesorów Sądowych Sądów Powszechnych. Studia podyplomowe realizowane są w ramach projektu partnerskiego (nr POWR.02.17.00-00-0021/18-00) przez trzy ww. uczelnie. Projekt zyskał dofinansowanie w wyniku ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkursu pn. „Studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów (II)" – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (nr POWR.02.17.00-IP.04-00-002/18).

 

Rekrutacja trwa

 

W chwili obecnej każda z uczelni prowadzi rekrutację na studia, a ich uruchomienie uzależnione jest od uzyskania minimalnej wymaganej przez warunki projektu liczby uczestników; dostępnych jest jeszcze 36 miejsc).

 

Organizatorzy prowadzą trzy oddzielne rekrutacje według następującej właściwości terytorialnej: 1) Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obejmuje apelacje: poznańską, łódzką, wrocławską i katowicką; 2) Uniwersytet Szczeciński obejmuje apelacje: szczecińską, gdańską, białostocką, 3) Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II obejmuje apelacje: lubelską, warszawską, krakowską i rzeszowską.

 

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na studia oraz ich programu znajdą Państwo na stronach internetowych poszczególnych uczelni:

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - https://prawo.amu.edu.pl/studia-podyplomowe/studia-podyplomowe/strona-glowna/studia-podyplomowe-dla-sedziow-i-asesorow
  • Uniwersytet Szczeciński - http://pcig.usz.edu.pl/
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - http://kandydat.kul.pl/podyplomowe/studia-dla-sedziow/

Warunkiem udziału w rekrutacji jest zgłoszenie swojej kandydatury w sposób zgodny z procedurą naboru w terminie do dnia 19 listopada 2018 r.

 

 

Organizacja studiów podyplomowych

 

Studia podyplomowe kierowane są do sędziów i asesorów wydziałów cywilnych i gospodarczych sądów powszechnych z całej Polski. Zajęcia odbywać się będą w obiektach należących do poszczególnych uczelni odpowiednio w Poznaniu, Szczecinie oraz w Lublinie i obejmować 10-12 zjazdów w weekendy (soboty i niedziele). Zajęcia prowadzone będą zarówno przez nauczycieli akademickich, jak i przez prawników praktyków posiadających co najmniej kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Udział w studiach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają ponadto wyżywienie oraz nocleg w trakcie weekendu zjazdowego (dla osób spoza miasta, w którym odbywają się zajęcia).

 

Źródło:

Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.