Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: W kodeksie spółek handlowych pojawi się nowy typ spółki
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Co powinien zawierać wniosek o pożyczkę online?

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Polacy co roku podpisują setki tysięcy umów pożyczkowych. Zobowiązania pozabankowe w ciągu kilku lat stały się bowiem popularniejszym rozwiązaniem niż pożyczki czy kredyty oferowane przez instytucje bankowe. Aby sięgnąć po wsparcie należy jednak przejść kilka formalności, na czele z wypełnieniem i przesłaniem podmiotowi udzielającemu świadczenia stosownego wniosku.

Co powinien zawierać wniosek o pożyczkę online?

Firmy pozabankowe robią wszystko, aby ograniczyć biurokrację do niezbędnego minimum. Celem jest maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na decyzję oraz przelew środków na konto bankowe przyszłego pożyczkobiorcy. Najwięcej czasu zajmuje klientom wypełnienie wniosku, w którym niezbędne okazują się często dokładne informacje. Jak poradzić sobie na tym etapie aplikowania o pożyczkę?


Czym jest wniosek pożyczkowy


Obecnie cały proces zaciągania zobowiązania odbywa się drogą elektroniczną. Marki pożyczkowe takie jak m.in. www.ratkomat.pl lub pozyczka-ratalna.pl udostępniają na swojej stronie internetowej symulację, dzięki której można wybrać poszczególne parametry pożyczki, a następnie komputer wygeneruje odpowiedni wniosek. Wypełnienie go to pierwszy, ale najważniejszy krok całej procedury starania się o pomoc materialną.

 

 

Jak wypełnić wniosek?


Każdy podmiot pozabankowy posiada własny formularz. Jest on na tyle prosty i intuicyjny, że jego uzupełnienie nie zajmuje więcej niż 10-15 minut. Przed rozpoczęciem wypełniania warto jednak przemyśleć kwestie związane z zaciąganym zobowiązaniem oraz przeanalizować własną sytuację finansową. Tylko wówczas można mieć pewność, że podejmuje się decyzję świadomie, a nie pod wpływem nagłej potrzeby i wywołanych nią emocji.

 

 

Co znajduje się we wniosku?


Firmie pożyczkowej zależy na dokładnym określeniu wymagań, potrzeb, ale i możliwości wnioskującego. Z tego powodu w formularzu, prócz podstawowych danych takich jak imię, nazwisko, adres i data urodzenia, miejsce zamieszkania czy numer PESEL, mogą znaleźć się bardziej szczegółowe pytania. Są one oczywiście związane z sytuacją majątkową, ale i celami, na które zostaną przeznaczone uzyskane środki. Jako potwierdzenie tożsamości użyty może zostać skan dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem. Instytucja finansowa poprosi klienta ponadto o określenie swojego wykształcenia, stanu cywilnego czy wysokości innych zobowiązań, jeśli oczywiście takie posiada.

 

Kontakt z klientem


Ważnym elementem całej procedury jest podanie danych teleadresowych, czyli numeru telefonu oraz adresu mailowego, dzięki którym pracownik pożyczkodawcy będzie mógł skontaktować się z wnioskodawcą. Już na etapie składania wniosku należy określić też preferowaną formę wypłaty pieniędzy, a jeśli mają zostać przelane na rachunek bankowy – wpisać jego numer oraz nazwę banku. Niektóre firmy proszą o podanie dodatkowych informacji dotyczących statusu mieszkaniowego, liczby osób na utrzymaniu, a także średniej wysokości miesięcznych opłat. Po przesłaniu wniosku podmiot pożyczkowy podejmuje decyzję. Zazwyczaj potrzebuje na to kilkanaście minut, a czasami kilka godzin. Jeśli będzie pozytywna, środki jeszcze tego samego dnia powinny wpłynąć na konto wnioskującego.

Data: 20.06.2018 21:35
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Prawo, Finanse studenta
Słowa kluczowe: umowa pożyczki, pożyczka, wniosek pożyczkowy, pożyczka online, firma pożyczkowa
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.