Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: 30 maja w życie wchodzą nowe regulację Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

ELSA DAY- kiedy imigranci pukają do drzwi - relacja z czterech stron świata

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

ELSA Day czyli all different all together – tego wyjątkowego dnia – 30 listopada, całe Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA pracuje razem, aby stworzyć unikalne forum, gdzie prowadzi się dyskusje nad standardami ochrony i implementacją Praw Człowieka. Choć każda z grup lokalnych organizuje własne wydarzenie, cel jest jeden – uświadomić wszystkim, że żadne z Praw Człowieka już nigdy nie powinno być złamane.

ELSA DAY- kiedy imigranci pukają do drzwi - relacja z czterech stron świata

W tym roku ELSA Kraków skupi się na standardach prawa migracyjnego- nasze wydarzenie zatytułowaliśmy  ,,Kiedy imigranci pukają do drzwi- relacja z czterech stron świata“. Skupimy się na tym jakie prawa mają migranci, jak wygląda ich sytuacja w różnych krajach. Program rozpocznie Moot Court – symulacja rozprawy w sprawie nadanie statusu Uchodźcy Czeczence i jej synowi, która boi się wrócić w swoje rodzinne strony po śmierci męża. Następnie, gdy już dowiemy się jak sytuacja wygląda w Polsce,  zapraszamy Państwa do udziału w prelekcji, gdzie o sytuacji opowie przedstawicielka środowiska naukowego, pani psycholog kulturowa, zajmująca się przez wiele lat badaniami wśród tureckich uchodźców, a także Konsul Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (prelekcja w języku angielskim) oraz Konsul Generalny Francji – od strony bardziej formalnej. Pragniemy się bowiem skupić się zarówno na sytuacji społecznej , jak i procedurach, ochronie prawnej i polityce wobec kryzysu migracyjnego w różnych państwach. Na koniec zaś, ponieważ Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, jako jeden za swój flagowych celów uważa ochronę praw człowieka, pragniemy wyświetlić Państwu Krótki reportaż na ten temat, w ramach Akcji społecznej.

 

Wydarzenia nie dedykujemy tylko studentom prawa czy prawnikom, ale każdemu, kogo interesuje tematyka Praw Człowieka. Dla naszego kraju zagadnienie prawa migracyjnego na taką skalę jest stosunkowo nową kwestią - więc zapraszamy na

 

ELSA Day – 30 listopada 2016, godzina 16:45 w Sali 223 w Collegium Wróblewskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Olszewskiego w Krakowie.
 

Data: 24.11.2016 07:00
Autor/źródło: ELSA
Kategoria: Akademickie newsy, Gorące tematy, Studia
Słowa kluczowe: elsa day, ELSA, prawo migracyjne, imigranci, prawa człowieka, ELSA Kraków
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.