Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Uniwersytet Łódzki udostępnia zaawansowaną aplikację informacyjną dla polskich i zagranicznych studentów

5/5 z 24 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Uniwersytet Łódzki zaprezentował SmartUni, którego sercem jest rozbudowana aplikacja mobilna - prezentuje ofertę studiów, promuje życie studenckie i ułatwia poruszanie się po placówkach uczelni. Ten interaktywny przewodnik dostępny dla obecnych i przyszłych studentów w 4 językach, wykorzystuje mikrolokalizację w oparciu o technologie beaconów rozmieszczonych na terenie uczelni.

Uniwersytet Łódzki udostępnia zaawansowaną aplikację informacyjną dla polskich i zagranicznych studentów

Aplikacja powstała głównie z myślą głównie o studentach zagranicznych, którym szczególnie ma pomóc w poruszaniu się po uczelni i poznawaniu Łodzi. Program dostępny jest w 4 językach: polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

 

“Przez ostanie 3 lata obserwujemy dużo większe zainteresowanie studentów z całego świata naszą uczelnią. W roku akademickim 2011/12 studiowało w UŁ 544 studentów zagranicznych, a rok później już 1420 przedstawicieli 80 narodowości. Cieszymy się z ich obecności i zależy nam na tym, by czuli się w uczelni i w Łodzi jak najlepiej. Aplikacja SmartUni została stworzona z myślą o nich i o ich potrzebach podczas pobytu w Łodzi” - wyjaśnia Liliana Lato, kierownik Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

 

Studenci odnajdą w aplikacji informacje na temat rekrutacji, wiadomości z życia UŁ, a także terminy sesji i semestrów oraz dni wolne. Strefa studenta zawiera natomiast informacje o pracy dziekanatów, bibliotek, akademików, wizach, ubezpieczeniach. System mikrolokalizacji (beacon) ułatwia dotarcie do celu na kampusie. W SmartUni znalazła się także sekcja z poradami na temat codziennego funkcjonowania w Łodzi.

 

“Staramy się dopasować nasze materiały promocyjne i techniki przekazywania tej wiedzy do potrzeb naszych odbiorców, którymi są młodzi ludzie. Od lat prowadzone są aktywne działania na portalach społecznościowych zarówno po polsku, jak i w języku angielskim, rosyjskim i chińskim. Stworzenie nowoczesnej aplikacji to kolejny ukłon w stronę wymagającego studenta. Planujemy dalej rozwijać aplikację i rozmieścić jeszcze większą liczba beaconów w budynkach UŁ” - wyjaśnia w rozmowie z PAP Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

 

Warto podkreślić, że w procesie powstawania aplikacji SmartUni wzięli udział także obecni studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

 

“Na początku zaangażowaliśmy studentów do wzięcia udziału w ankiecie o tworzonej aplikacji. Odpowiedzi pomogły nam nakreślić te obszary, które były istotne z punktu widzenia studenta. Zaraz po tym, jak powstała pierwsza wersja aplikacji, zaprosiliśmy wybranych studentów zagranicznych do jej przetestowania” - dodaje Lato.

 

Aplikacja mobilna jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt SmartUni został doceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zdobywając trzecie miejsce w konkursie o dofinansowanie.

Data: 08.06.2015 11:55
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Akademickie newsy, Studia
Słowa kluczowe: studia, aplikacja mobilna, pomoc w poruszaniu się po uczelni, studenci
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.