Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Stypendia we Francji dla studentów i doktorantów

4.9/5 z 21 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Polscy studenci i doktoranci wszystkich dyscyplin mogą już ubiegać się o stypendia we Francji w ramach programu rządu francuskiego na przyszły rok akademicki. Termin składania dokumentów mija 6 marca br.

Stypendia we Francji dla studentów i doktorantów

Ambasada Francji w Polsce oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły właśnie przyjmowanie kandydatur polskich studentów i doktorantów pragnących odbyć pobyt naukowy nad Sekwaną. Stypendia są finansowane przez rząd francuski w ramach wymiany uniwersyteckiej i naukowej między Francją a Polską.

 

 

Jak informuje ambasada Francji, stypendia przyznawane są w niemal wszystkich dyscyplinach, ale w roku akademickim 2015/2016 niektóre dziedziny będą traktowane w sposób priorytetowy. Są to: energetyka (energia jądrowa, energia z paliw kopalnianych, energie odnawialne), zrównoważony rozwój, agronomia i bezpieczeństwo żywnościowe, nanotechnologie, fizyka jądrowa, astronomia, nauki o życiu i onkologia, kataliza, biotechnologia, technologie informatyczne i telekomunikacyjne.

 

Kandydatury można zgłaszać do 6 marca 2015 r. w Ambasadzie Francji w Warszawie na następujące programy: studia magisterskie ("Master 2") - oraz podwójny doktorat ("cotutelle").

 

Stypendia Master 2 przyznawane są na maksimum 10-miesięczny pobyt. Z programu "cotutelle" korzystać mogą doktoranci polscy przygotowujący dyplom jednocześnie w obu krajach pod wspólną opieką polskiego i francuskiego promotora.

 

Ponadto - także do 6 marca br. - mogą ubiegać się o roczne stypendium pomagisterskie we Francji z zakresu zarządzania (program "Copernic") polscy absolwenci posiadający tytuł magistra inżyniera, ekonomii lub prawa. Roczny pobyt przewiduje pół roku studiów i kolejne pół roku stażu w firmie.

 

Kandydaci do wszystkich stypendiów muszą posiadać polskie obywatelstwo i znać dobrze język, w którym będą studiować - angielski i/lub francuski.

Na niektórych kierunkach znajomość francuskiego nie jest wymagana.

Data: 11.02.2015 13:08
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Akademickie newsy, Aplikacje, Studia
Słowa kluczowe: stypendia, studia za granicą, stypendia we Francji, wymiana studencka
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.