Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy wykaz państw z zakazem lotów
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Negocjacje i mediacje biznesowe - studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego

4.9/5 z 18 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Negocjacje i mediacje to alternatywa wobec drogi sądowej w biznesie. Szybkie, tanie i polubowne rozwiązanie sporu między partnerami na zasadzie dobrowolności, akceptowalnego porozumienia, bez wygranych i przegranych stron.

Negocjacje i mediacje biznesowe - studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego

Instytucja powszechnie stosowana w Europie i na świecie w Polsce zdobywa coraz większe zaufanie, także wśród przedsiębiorców. Mediacja gospodarcza stosowana jest w rozwiniętych krajach od ponad 30 lat. W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych na udział w mediacjach decyduje się 90% przedsiębiorców. Mediacje mogą być stosowane w każdym sporze gospodarczym.Mediacje w sprawach cywilnych-gospodarczych prowadzą stali mediatorzy, którzy znajdują się na listach prowadzonych przez organizacje społeczne i zawodowe, mające w swoich statutach możliwość prowadzenia mediacji. Organizacje przesyłają te listy do sądów.

Studia podyplomoweNegocjacje i mediacje biznesowe” na Uczelni Łazarskiego realizowane są z Polskim Centrum Mediacji po raz czwarty i zostały wysoko ocenione przez studentów. PCM to stowarzyszenie, które szkoli mediatorów zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Sprawiedliwości, a także standardami opracowanymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów. Świadectwo ukończenia studiów umożliwia wpis na listę mediatorów PCM . Stowarzyszenie pomaga swoim członkom stawiać pierwsze kroki w zawodzie dając możliwość odbycia stażu, praktyki i przeprowadzenia pierwszych mediacji.

 

Program studiów jest alternatywą dla rozproszonych szkoleń i kursów. Zakłada kompleksowe przygotowanie przyszłych negocjatorów i mediatorów. Dużą część zajęć stanowią warsztaty i symulacje dotyczące sposobów rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Zajęcia składają się z trzech modułów, dając teoretyczne i prawne podstawy postępowania mediacyjnego oraz praktyczne warsztaty z symulacji mediacji.

 

I i III moduł zajęć jest realizowany jednocześnie z kierunkiem „Mediacje rodzinne i karne”. Obejmuje blok kompetencji psychologicznych, teorii konfliktu, strategii negocjacyjnych, komunikacji interpersonalnej, podstaw i praktyki mediacji sądowych i pozasądowych oraz zajęcia z zakresu autoprezentacji i kształtowania wizerunku. Moduł II przewiduje podział na specjalizacje. Specjalizacja realizowana w ramach kierunku „Negocjacje i mediacje biznesowe” obejmie podstawy nowoczesnego zarządzania w przedsiębiorstwie/organizacji, podstawy prawne funkcjonowania w Polsce przedsiębiorstw, specyfikę sporów gospodarczych, proces windykacji długów, negocjacje biznesowe oraz mediacje cywilne-gospodarcze i mediacje pracownicze, uwzględniające rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy.

 

Zajęcia prowadzą doświadczeni akademicy, praktykujący prawnicy i ekonomiści, trenerzy biznesu, komunikacji, negocjacji i autoprezentacji. Praktyczną wiedzę z zakresu mediacji przekażą wykładowcy PCM - profesjonalni mediatorzy, doradcy ds. rozwiązywania konfliktów, specjaliści posiadający certyfikaty uznawane w UE.

Data: 05.09.2013 15:30
Autor/źródło: Uczelnia Łazarskiego
Kategoria: Akademickie newsy, Studia
Słowa kluczowe: negocjacje biznesowe, negocjacje, mediacje, studia podyplomowe
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.