Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Przegląd konkursów na prace magisterskie

4.9/5 z 20 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Nagrody rzeczowe, gratyfikacje finansowe czy publikacja tekstu w formie książkowej to tylko niektóre z korzyści przewidzianych w konkursach na najlepszą pracę magisterską. Laureaci uzyskują jednocześnie gwarancję realizacji naukowych ambicji.

Przegląd konkursów na prace magisterskie

Celem organizacji konkursów jest promowanie i popularyzowanie wiedzy, a zarazem zwrócenie uwagi studentów na określone zagadnienia.  Trudno wskazać czynniki decydujące o sukcesie pracy. Przede wszystkim musi ona spełniać wymagania formalne określone przez organizatora konkursu, wnosić wkład naukowy czy podejmować temat niszowy.

Warunki dopuszczalności pracy, zakres tematyczny i terminy nadesłania pracy zamieszczane są w regulaminach organizatorów konkursów. Niejednokrotnie zdarza się, że wstępne informacje o organizowanych konkursach znajdują się na uczelnianych tablicach ogłoszeń.


Uwagę studentów prawa z pewnością zwróci I edycja konkursu ogłoszonego przez Prokuratora Generalnego na temat prokuratury. Tematy prac magisterskich powinny dotyczyć pozycji ustrojowej prokuratury w Polsce, jej reformy na gruncie ustawy rozdzielającej stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego czy roli procesowej prokuratury w postępowaniu karnym i w pozostałych postępowaniach.Do konkursu można zgłaszać własne prace, które zostały obronione w roku akademickim 2011/2012, w terminie od 01.10.2011 r. do 30.06.2012 r.


Więcej informacji znajdziemy pod adresem: http://www2.wpia.uw.edu.pl/text10546,I_edycja_konkursu_ogloszonego_przez_Prokuratora_Generalnego_na_najlepsza_prace_m.html

Uwagę zwraca również kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. Do Konkursu mogą zostać zgłoszone prace z zakresu wykonywania zawodu radcy prawnego, deontologii zawodowej czy działalności samorządu radców prawnych.


Szczegóły pod adresem:

http://www.e-kirp.pl/Aktualnosci/Nowa-edycja-konkursu-na-najlepsza-prace-magisterska

 


Dla osób zainteresowanych zagadnieniami własności intelektualnej czy zarządzania prawami własności przemysłowej zorganizowana została z kolei X edycja konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską przez Urząd Patentowy RP.


Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu:

http://www.uprp.pl/x-edycja-konkursu-na-prace-habilitacyjna-doktorska-magisterska-i-studencka-2012/Lead14,60,4853,7,index,pl,text/Niezwykle interesujący jest organizowany od 1989 r. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konkurs z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Tematyka pracy powinna mieścić się w zakresie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, praw człowieka czy zagadnień z zakresu prawa międzynarodowego.


Dodatkowe informacje zamieszczone są pod adresem: http://www.rekrutacja.msz.gov.pl/Konkurs,na,najlepsza,prace,magisterska,339.html


 

Data: 04.07.2012 09:00
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Akademickie newsy, Studia
Słowa kluczowe: konkurs na pracę magisterską, praca magisterska, konkurs, wkład naukowy, student prawa, konkurs dla studentów prawa
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.