Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Prawo konkurencji – przez praktyków dla praktyków

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Ukazała się trzecia wspólna publikacja kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz LexisNexis Polska w popularnej serii „Prawo w praktyce”, tym razem dotycząca stosowania przepisów o ochronie konkurencji.

Prawo konkurencji – przez praktyków dla praktyków

Autorzy „Prawa konkurencji”: Antoni Bolecki, Stanisław Drozd, Sabina Famirska, Małgorzata Kozak, Marcin Kulesza, Andrzej Madała oraz Tomasz Wardyński przedstawiają przesłanki stosowania przepisów o ochronie konkurencji oraz rodzaje porozumień zakazanych i dozwolonych.


Posługując się obrazowymi kazusami, omawiają naruszenia prawa konkurencji wynikające z praktyki jednostronnej, czyli nadużywania pozycji dominującej, a także metody postępowania w przypadku stwierdzenia praktyki mogącej ograniczać konkurencję. Prezentują również przesłanki skorzystania przez przedsiębiorcę z programu łagodzenia kar (leniency) oraz specyfikę prowadzonej przez Prezesa UOKiK kontroli koncentracji.


Seria „Prawo w praktyce” jest przygotowywana przez praktyków dla praktyków: radców prawnych i adwokatów, a także dla aplikantów radcowskich i adwokackich. Książki z tej serii pokazują praktyczne aspekty stosowania prawa, ułatwiając podjęcie konkretnych decyzji.


Dwie poprzednie książki autorstwa prawników kancelarii, które ukazały się w tej serii: Spory cywilne i gospodarcze. Przykłady z praktyki oraz Transakcje fuzji i przejęć, osiągnęły już status bestsellerów LexisNexis.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.