Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Konkurs z Publicznego Prawa Gospodarczego

5/5 z 5 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Lublin we współpracy z Katedrą Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UMCS zapraszają do udziału w kolejnej, już - 4 edycji Konkursu z Publicznego Prawa Gospodarczego, w tym roku – po raz pierwszy na arenie ogólnopolskiej.

Konkurs z Publicznego Prawa Gospodarczego

Ogólnopolski Konkurs z Publicznego Prawa Gospodarczego skierowany jest do studentów prawa wszystkich lat z każdej wyższej uczelni w Polsce. Tematem konkursu jest szeroko rozumiane publiczne prawo gospodarcze. Forma konkursu jest dwuetapowa. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu przez uczestników kazusu z zakresu publicznego prawa gospodarczego i przesłania go drogą mailową do Komisji Konkursowej. Jej przewodniczącym, a jednocześnie osobą sprawującą nadzór merytoryczny nad Konkursem jest profesor dr hab. Marian Zdyb, kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Administracji Uniwersytetu Marii - Curie Skłodowskiej w Lublinie, polski prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Konkursie należy nadsyłać w dniach 23- 26 II 2015 roku, drogą elektroniczną na adres: konkurs.gospodarcze@elsa.org.pl. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma w odpowiedzi konkursowy kazus, którego rozwiązanie należy odesłać w dniach 1- 8 marca.

 

Na podstawie nadesłanych rozwiązań wyłonione zostanie 12 najlepszych osób, które w II etapie konkursu, który odbędzie się w Lublinie, zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru oraz kazusem. Konkurs zakończy się w dniu 19 marca 2015 roku uroczystą Galą Finałową, która odbędzie się w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno - Artystycznego w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", podczas której odbędzie się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, uświetnione występem artystycznym. Nagrody przewidziane dla uczestników to praktyki w Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Nagrody przewidziane dla uczestników to:

  • I miejsce – płatna praktyka w Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński
  • II miejsce – bezpłatna praktyka w Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński
  • III miejsce - bezpłatna praktyka w Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński oraz upominki rzeczowe.

 

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez partnera ELSA Lublin oraz Konkursu – Kancelarię Prawną Filipek & Kamiński.

Data: 05.02.2015 13:08
Autor/źródło: ELSA
Kategoria: Prawo, Rozrywka, Kariera
Słowa kluczowe: konkurs dla studentów, konkurs z publicznego prawa gospodarczego, kazus, praktyki w kancelarii
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.