Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Dwie polskie uczelnie w dziesiątce międzynarodowego rankingu

4.5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński znalazły się w dziesiątce najlepszych uczelni z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Centralnej, uwzględnionych w pilotażowej edycji QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15.

Dwie polskie uczelnie w dziesiątce międzynarodowego rankingu

Twórcą opublikowanego w grudniu zestawienia jest QS Quacquarelli Symonds - firma prowadząca Ranking QS - jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych (obok rankingu Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank).

 

 

Wśród 100 uczelni, uwzględnionych w QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia, znalazło się aż 9 szkół wyższych z Polski. Dzięki temu Polska - pod względem liczby sklasyfikowanych uczelni - uplasowała się na czwartym miejscu międzynarodowego zestawienia, zaraz za Rosją, Czechami i Turcją.

 

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Uniwersytet im. M.W. Łomonosowa w Moskwie - najbardziej znany uniwersytet w Rosji, założony w 1755 roku. Na drugim znalazły się ex aequo: Uniwersytet Karola w Pradze i rosyjski Nowosybirski Uniwersytet Państwowy.

 

Czwarte miejsce zajął Uniwersytet Warszawski. Na piątym miejscu uplasowały się: estoński Uniwersytet w Tartu i Politechnika Czeska w Pradze, na siódmym: Petersburski Uniwersytet Państwowy, a na ósmym: Uniwersytet Jagielloński.

 

Pozycję 28. zajęła Politechnika Warszawska, a 44. Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie, na 46. miejscu uplasował się Uniwersytet Wrocławski. W szóstej dziesiątce znalazła się Politechnika Wrocławska, w siódmej - Uniwersytet Gdański, a w dziewiątej - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Łódzki.

Data: 23.12.2014 12:54
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Kariera, Aplikacje, Studia
Słowa kluczowe: uczelnia wyższa, studia, ranking uczelni, prestiż uczelni
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.