Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

I Ogólnopolska konferencja naukowa - Przemiany w polskim sektorze pocztowym

5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. Przemiany w polskim sektorze pocztowym, która odbędzie się 9 grudnia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi.

I Ogólnopolska konferencja naukowa - Przemiany w polskim sektorze pocztowym

Celem Konferencji jest przeanalizowanie przemian zachodzących w polskim sektorze pocztowym. Podczas planowanego przedsięwzięcia postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jak liberalizować rynek usług pocztowych? W trakcie Konferencji przedstawione oraz przedyskutowane zostaną zagadnienia związane ze stanem prawnym na rynku usług pocztowych, a także z finansowymi oraz regulacyjnymi warunkami liberalizacji rynku, pozaregulacyjną ingerencją państwa w sektorze oraz zapewnieniem świadczenia powszechnych usług pocztowych.

 

Konkurencja jest fundamentalną cechą wolnego rynku. Bez niej trudno mówić o jakichkolwiek elementach gospodarki wolnorynkowej – sytuację tę w naturalny sposób znamy z realiów minionego systemu. Konkurencja, jej stan i siła, przekłada się na pozycję konsumentów. Tym samym zakłócenia konkurencji ją umniejszają, szkodząc konsumentom.

 

Powstała inicjatywna, aby w gronie specjalistów dyskutować o przyszłości sektora pocztowego w Polsce. Spotkanie przyczyni się nie tylko do lepszego poznania i zrozumienia procesów zachodzących na rynku sektorów infrastrukturalnych, ale stanie się także dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Wydarzenie jest także sposobnością do zainteresowania doktorantów i studentów procesem liberalizacji polskiego sektora pocztowego. Regulacje sektorów infrastrukturalnych obecnie są słabo wypromowane, mimo że odgrywają coraz większą rolę. Wydarzenie jest możliwością przekazania studentom unikalnej wiedzy z tego zakresu.

 

Pantronat honorowy na Konferencją sprawuje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Magdalena Gaj.
W celu zagwarantowania wysokiego poziomu merytorycznego konferencji została powołana Rada Naukowa, w skład której wchodzą: Prof. dr hab. Kazimierz Strzyczkowski – przewodniczący, Prof. dr hab. Anna Fornalczyk, Prof. dr hab. Tadeusz Skoczny, Prof. dr hab. Maria Królikowska – Olczak, Prof. dr hab. Agata Jurkowska – Gomułka, Dr hab. Anna Piszcz, Dr hab. Monika Namysłowska, Dr hab. Mirosław Pawełczyk, Dr Anna Górczyńska, Dr Łukasz Grzejdziak.

 

Rejestracja biernego udziału konferencji trwa do 30 listopada 2015 r. zgłoszenia prosimy przysłać na adres mailowy: konferencja.pocztowa2015@wpia.uni.lodz.pl.
Rejestracja czynnego udziału konferencji trwa do 29 października 2015 r. zgłoszenia prosimy przysłać na adres mailowy: konferencja.pocztowa2015@wpia.uni.lodz.pl.

 

Konferencja będzie składała się z czterech paneli. W pierwszym panelu, który będzie miał charakter naukowy, wystąpią przedstawiciele środowiska akademickiego zaproszeni przez Komitet Organizacyjny. Pierwsza cześć Konferencji zakończy się dyskusją złożoną z trzech rund pytań. W drugim panelu wystąpią zaproszeni przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej, administracji i biznesu (specjaliści zajmujący się prawem antymonopolowym i prawem pocztowym w praktyce) – panel zakończy się dyskusją złożoną z trzech rund pytań. Trzeci i czwarty panel będą miały charakter doktorancko – studencki. W ostatniej części konferencji wystąpią doktoranci oraz studenci szczególnie zainteresowani liberalizacja polskiego sektora pocztowego. Wyłonienia prelegentów panelu doktoranckiego i studenckiego dokona Rada Naukowa spośród grona zainteresowanych, którzy nadeślą propozycję wystąpień.

 

Więcej informacji na temat konferencji»

Data: 15.10.2015 10:50
Autor/źródło: Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: konferencja, usługi pocztowe, świadczenie powszechnych usług pocztowych, gospodarka wolnorynkowa
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.