Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Ataki Sieciowe 2015!

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się jakie zagrożenia czekają na użytkowników sieci w 2015 roku, jakie zasady użycia siły obowiązują państwa Paktu Północnoatlantyckiego w przypadku ataku cybernetycznego oraz jak umiejętności hakerów mogą zostać wykorzystane przez grupy terrorystyczne i przestępcze.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Ataki Sieciowe 2015!

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny organizuje konferencję naukową poświęconą cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu „Ataki Sieciowe 2015”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Tematem przewodnim wydarzenia będzie IT w aspekcie prawnym i technicznym.

 

 

Od kilku lat, wydarzenie to gromadzi w Toruniu przedstawicieli instytucji rządowych, organizacji pozarządowych, prawników, specjalistów z branży IT, informatyków, ale także przedstawicieli świata nauki oraz studentów z licznych ośrodków akademickich w kraju.

 

W tym roku będą z nami przedstawiciele GIODO, CERT Polska, Joint Force Training Center, Fundacji Bezpieczna Cyberprzesteń, Grupy Allegro, jak również zagraniczni goście. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Badań nad Cyberprzestępczością WPiA UMK w Toruniu. Ponadto nasze działania wspiera Kancelaria Henclewski & Wyjatek – Adwokaci. Patronem merytorycznym wydarzenia jest prof. dr hab. Andrzej Adamski – kierownik Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej WPiA UMK w Toruniu. Konferencję swoimi patronatami honorowymi objęli Minister Sprawiedliwości, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Administracji i Cyfryzacji oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

 

Wszyscy studenci oraz doktoranci, którzy chcą dołączyć do grona prelegentów proszeni są o przesyłanie abstraktów wystąpień o długości do 300 słów (w j. polskim lub angielskim) na adres nowetechnologie@umk.pl do 1 marca 2015 roku. Tematyka wystąpień powinna dotyczyć najnowszych trendów prawnych i technicznych w dziedzinie bezpieczeństwa IT, a zawłaszcza ataków cybernetycznych w kontekście globalnym i zagadnień darknetu. Szczególnie mile widziane są tematy jeszcze nie opracowane lub przedstawione z nowej perspektywy.

 

Szczegółowe informacje»

Data: 05.02.2015 10:29
Autor/źródło: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kategoria: Prawo, Gorące tematy
Słowa kluczowe: konferencja, ataki sieciowe, cyberprzestępstwo, bezpieczeństwo IT
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.