Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Prawo autorskie wobec wyzwań współczesności

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 26 listopada 2013 r. od godz. 10 w Bibliotece Uniwersyteckiej (Głównej) UMK. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny!

Prawo autorskie wobec wyzwań współczesności

Podczas konferencji będziemy dyskutować na temat tego jak prawo autorskie ma się do zmieniającej się technologicznie rzeczywistości, zadawać pytania dotyczące zasadności funkcjonowania prawa autorskiego, jego granic oraz wpływu na działalność przedsiębiorstw w Polsce.
Szczególnie ciekawy będzie pierwszy blok konferencji poświęcony organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. W wystąpieniach położony zostanie nacisk na egzekwowanie ich działalności wobec podmiotów takich jak przedsiębiorcy i konsumenci treści. Całość okraszona zostanie debatą naukowców, adwokatów i studentów na temat prawniczej interpretacji zajść w jednym z poznańskich klubów, które miały miejsce w październiku bieżącego roku.

 


Drugi blok konferencji będzie dotyczył obrotu dobrami kultury w zdigitalizowanym świecie. Szczególnie ciekawie zapowiada się wystąpienie prof. dr hab. Andrzeja Adamskiego pt. "Ochrona majątkowych praw autorskich w cyberprzestrzeni – aspekty prawne związane z wymianą plików w Internecie."


Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej SKNPNT


Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii

Data: 25.11.2013 09:25
Autor/źródło: SKNPNT
Kategoria: Prawo, Gorące tematy
Słowa kluczowe: konferencja, prawo autorskie, przedsiębiorstwa, interpretacja prawnicza
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.