Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Szybsza rejestracja firmy

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W dniu 19 czerwca 2012 r. Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy, ustawy o statystyce publicznej, ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej i ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.

Szybsza rejestracja firmy

Projekt ten ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom rozpoczynanie działalności gospodarczej. Dzięki tej nowelizacji założenie własnej firmy będzie dużo prostsze i przede wszystkim szybsze.


Projektowane przepisy zakładają zniesienie obowiązku zgłaszania przez przedsiębiorcę (pracodawcę), właściwemu okręgowemu inspektorowi pracy i właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu informacji o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności, a także o wszelkich zmianach w tym zakresie. Zamiast od przedsiębiorcy Państwowa Inspekcja Pracy i Państwowa Inspekcja Sanitarna będą uzyskiwały informacje niezbędne do realizacji ich zadań ustawowych z rejestru podmiotów prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny oraz z kont płatników prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


Ponadto zakłada się skrócenie czasu oczekiwania przez podmioty niebędące osobami fizycznymi rozpoczynającymi działalność gospodarczą na uzyskanie numeru NIP z 14 do 3 dni.

Data: 25.06.2012 08:00
Autor/źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: firma, działalność gospodarcza, NIP, biurokracja, kodeks pracy, rozpoczynanie działalności
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.