Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Najbardziej pożądane zawody na rynku pracy w 2021 roku
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Mieszkasz blisko lotniska – licz się z hałasem

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Przygotowania do EURO2012 idą w całym kraju pełną parą. Do meczu otwarcia pozostało niespełna 50 dni. W tym czasie już raczej nie uda się zbudować nowej nitki metra w Warszawie ani siatki autostrad umożliwiających szybie przemieszczanie się pomiędzy miastami gospodarzami. Przygotowywane są jednak rozwiązania tymczasowe, które mają usprawnić poruszenie się kibiców po naszym kraju, m.in. będą tzw. tymczasowe autostrady, które autostradami jednak nie będą. Nastąpią też usprawnienia w zakresie ruchu lotniczego...

Mieszkasz blisko lotniska – licz się z hałasem

Nie chodzi o to, że będziemy mieli jakieś nowe lotniska obok już istniejących. Zmienią się przepisy, które zniosą pewne ograniczenia prawne. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Prezydenta RP, Pan Prezydent podpisał ustawę z dnia 30 marca 2012 roku o zmianie ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Celem uchwalonej ustawy jest czasowe zniesienie ograniczeń w zakresie operacji lotniczych obejmujących starty i lądowania w porze dziennej i nocnej wynikające z wymagań w zakresie ochrony środowiska w związku z organizacją w Polsce finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Jednym słowem można stwierdzić, że osoby mieszkające blisko lotnisk… nie będą mieć łatwego życia. Na szczęście ograniczenia te zostały w ustawie wyłączone jedynie w okresie miesiąca, tj. od dnia 1 czerwca 2012 roku do dnia 4 lipca 2012 roku i tylko wyszczególnionych portach lotniczych:
1) Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice;
2) Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach;
3) Porcie Lotniczym Poznań – Ławica;
4) Porcie Lotniczym Wrocław – Strachowice;
5) Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy;
6) Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Jak wynika z uzasadnienia uchwalenie ustawy związane jest z koniecznością wywiązania się przez Polskę z gwarancji nr 18 udzielonej UEFA w związku z organizacją finałowego turnieju EURO 2012. Gwarancją tą w ramach przygotowywania się do organizacji turnieju Polska zobowiązała się do niewprowadzania w okresie rozpoczynającym się na tydzień przed meczem inauguracyjnym turnieju i upływającym trzy dni po meczu finałowym turnieju, żadnych ograniczeń lotów nocnych w portach lotniczych miast gospodarzy UEFA EURO 2012.Można się tylko zastanowić jakie jeszcze Polska podpisała gwarancję wobec UEFA?


Jarosław Olejarz

www.SerwisPrawa.pl
 

Data: 20.04.2012 09:00
Autor/źródło: Jarosław Olejarz
Kategoria: Prawo, Rozrywka
Słowa kluczowe: mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Euro 2012, piłka nożna, przygotowania do EURO2012, lotnisko
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.