Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Najbardziej pożądane zawody na rynku pracy w 2021 roku
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Sex workers - kim są i co mogą?

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

"Sex workers" - tak w Kanadzie określa się prostytutki. Ostatnio Sąd Apelacyjny prowincji Ontario uznał, że mają one prawo prowadzić dom publiczny i zatrudniać w nim legalnie opłacanych pracowników czy pomoc, taką jak ochrona i kierowcy.

Sex workers - kim są i co mogą?

Sądowa batalia na podstawie wniosku trzech kobiet reprezentowanych przez prawnika trwała długo. Chodziło w niej o uznanie, że niektóre przepisy kanadyjskiego kodeksu karnego dotyczące prostytucji niezgodne z konstytucją. Czerpanie korzyści z nierządu nadal jest uznawane za niezgodne z prawem, jeśli związane jest z wykorzystywaniem prostytutek.


Przy tym jednak nie ma mowy o reklamowaniu usług seksualnych. Prostytutki, tak jak obecnie, nadal nie będą mogły zaczepiać potencjalnych klientów na ulicy.

 


Co dalej?
Zakwestionowana część kodeksu karnego nie przestaje jednak obowiązywać od razu. Kanadyjski rząd pozostał przy swoim negatywnym wobec legalnych domów publicznych stanowisku i obecnie, jak podały media, rozważa możliwe opcje, w tym - wniesienie sprawy do Sądu Najwyższego Kanady.

 


Jak relacjonowała telewizja CBC, prostytutki i tak podkreślają, że większość z nich świadczy swoje usługi w domach czy mieszkaniach, problemy związane głównie z bezpieczeństwem dotyczą przede wszystkim tych kobiet i mężczyzn, którzy pracują na ulicach.


Legalnie...

 

Prostytucja w Kanadzie jest legalna, prawo nie zakazuje ani oferowania takich usług, ani płacenia za nie. Komentarze polityków i opinii publiczne są podzielone - konserwatyści stoją na stanowisku, że prostytucja jako zjawisko jest szkodliwa dla społeczeństwa. Bardziej liberalnie nastawieni komentatorzy zwracali uwagę, że decyzja ontaryjskiego sądu oznacza po prostu koniec fikcji prawnej.

Data: 05.04.2012 09:00
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: sex, prostytucja, domy publiczne, prawo kanadyjskie, sex workers, prostytucja w kanadzie, legalne domy publiczne
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.