Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Konkurs Letnich Praktyk Prawnych

4.8/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Konkurs Letnich Praktyk Prawnych to niepowtarzalna okazja dla studentów prawa z województwa podkarpackiego do odbycia praktyki studenckiej w jednej z prestiżowych instytucji w całej Polsce.

Konkurs Letnich Praktyk Prawnych

Studenci zainteresowani odbyciem letnich praktyk przygotowują esej pt.: „Edukacja prawna w Polsce oraz możliwości jej rozwoju”, uwzględniając w sposób zasadniczy rolę instytucji, w której zamierzają odbyć praktyki oraz odnosząc się do gałęzi prawa, którą ta instytucja się zajmuje.

Laureaci Konkursu odbędą praktykę w siedzibie jednego z partnerów konkursu, którymi są m.in. Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie czy Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Podstawowym celem Konkursu jest stworzenie możliwości nabycia przez studentów prawa umiejętności praktycznych pogłębiających i uzupełniających wiedzę zdobytą w toku zajęć dydaktycznych, mobilizacja studentów do podejmowania działań zwiększających poczucie stabilizacji na rynku pracy, jak również doskonalenie u przyszłych prawników organizacji pracy własnej i efektywnego zarządzania czasem.

 

 

Założeniem organizatorów jest inicjowanie działalności społecznej studentów na niwie edukacji prawnej, która zwiększa ich świadomość w zakresie różnych gałęzi prawa, związanych bezpośrednio z miejscem odbywania praktyki.

 

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Komisję Nadzoru Finansowego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Partnerem Konkursu jest wydawnictwo Wolters Kluwer.

 

Organizatorem Konkursu Letnich Praktyk Prawnych jest Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej.

Data: 15.04.2015 09:38
Autor/źródło: Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej
Kategoria: Akademickie newsy, Rozrywka, Aplikacje, Studia, Zawody prawnicze
Słowa kluczowe: praktyki prawne, letnie praktyki prawne, edukacja prawna, praktyki studenckie
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.